Visa to Kingdom of Saudi Arabia ( KSA )

Getting an eVisa to Saudi Arabia. Fill online application form and get Visa to Saudi Arabia in 3 easy steps!

Jaką wizę trzeba mieć przy podróży do Arabii Saudyjskiej?

Arabia Saudyjska jest jednym z tych krajów, do których trzeba podróżować posiadając wizę. W zależności od tego, w jakim celu jedzie się do Arabii trzeba wyrobić inny typ wizy. Przy podróżach biznesowych czy turystycznych jest o wiza podróżna. Natomiast gdy podejmuje się pracę w tym kraju trzeba posiadać wizę pracowniczą.

Podróż do Arabii Saudyjskiej

Wiza do Arabii SaudyjskiejWyjazd do Arabii Saudyjskiej jest w większości przypadków realizowany drogą lotniczą. Jednak nie posiadając wizy nie będzie można wejść nawet do samolotu. Konieczne jest zatem posiadanie zarówno aktualnej wizy, jak też aktualnego paszportu. Jeśli podróż do Arabii Saudyjskiej ma się odbyć bezproblemowo wówczas niezbędne jest staranie się o uzyskanie wizy z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do wyjazdu.
Gdy uzyska się wizę w formie elektronicznej może być ona używana do wielokrotnego wjazdu do Arabii. Jest to ważne, choćby dla osób realizujących na terenie Arabii działania biznesowe. Pozwala to nie wyrabiać wizy przy każdym wyjeździe, ale można z już uzyskanej korzystać przez rok czasu.Formularz aplikacyjny o wizę do Arabii Saudyjskiej

Proces uzyskania wizy

Przy staraniu się o wizę Arabii Saudyjskiej można zarówno udać się do ambasady, ale można również skorzystać z wdrożonego w 2019 roku systemu elektronicznego uzyskiwania wizy. Taki system jest dostępny dla obywateli 49 krajów, co obejmuje również Polskę.

Do korzyści, jakie daje wiza do Arabii Saudyjskiej elektroniczna można zaliczyć:
– możliwość zrealizowania całego procesu zdalnie,
– możliwość wpisania danych do formularza zamiast posiadania kopii oryginalnych dokumentów,
– krótszy czas rozpatrywania wniosków.Formularz aplikacyjny o wizę do Arabii Saudyjskiej

Uzyskanie wizy elektronicznej

Wiza do ArabiiDokument elektroniczny, który się otrzyma na e-mail zawiera ważne dane. Ważne jest sprawdzenie, czy eVisa do Arabii Saudyjskiej zawiera aktualne dane. Z tego powodu niezbędne jest zdecydowanie się na wydrukowanie takiego dokumentu. W ten sposób można zabrać taki dokument na lotnisko i okazać się nim podczas kontroli przed wchodzeniem do samolotu. Jest to ważne, gdyż bez takiego dokumentu nie będzie można nawet wejść na pokład samolotu. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo zabranie ze sobą kopii dokumentu na urządzeniu mobilnym. Wówczas będzie można mieć pewność, że będzie się można okazać podczas kontroli przed wejściem do samolotu aktualnym dokumentem, co ogranicza problemy podczas podróży.